...

התקנה של מזגן בממד – כל מה שרציתם לדעת

התקנת מזגן בממד

התקנה של מזגן בממד היא כורח המציאות בארצנו, שכן אחת למספר שנים יש מלחמה, מבצע או סבב (כל אירוע והשם הייחודי לו), אשר דורשים בילוי של שעות לא מבוטלות בחדר.

התקנת המזגן בממד תלויה במצב החדר וברצון הדיירים. האם יש בחדר הכנה מקדימה למזגן, ואם לא אז רצוי להסתייע במתקן ייעודי להתקנת מזגנים בממד. שמא תבחרו באופציה הזולה והיא התקנת מזגן שתבוא על חשבון איטום החדר ולא בהתאם לתקנות (החדר ישאר מוגן בפני טילים אך לא בפני מתקפות כימיות).

מה האפשרות הטובה ביותר עבורכם? מה המחיר של התקנת מזגן בממד ואיזה סוג של מזגן כדאי לרכוש, כל זה ועוד בשורות הבאות.

איזה סוגים של מזגנים מתאימים לממד?

המזגן המומלץ ביותר להתקנה בממדים הוא מזגן עילי. יחד עם זאת, אם קיימת הכנה מוקדמת של חדר הממ"ד להתקנת מזגן (עוד משלבי בניית החדר) אז ייתכן כי גם סוגים נוספים של מזגנים יתאימו לממד.

גם מזגנים מרכזיים מותקנים בחדרי ממד, עם הכנה מתאימה.

בנוגע לסוג המזגן, ההמלצה שלנו היא בחירה במזגן שקט. שכן, ייתכנו ותבלו שם לילות וימים, ולא תרצו מפגע רעש.

נושא חשוב נוסף עליו כדאי לשים דגש הוא זמן כניסת המזגן לפעולה. יש מזגנים שלוקח להם מספר דקות בכל הפעלה עד אשר הם נכנסים לפעולת הקירור או החימום שלהם, מזגנים כאלה פחות מתאימים לממדים, שכן לפעמים נדרשת פעילות לסירוגין של המזגן (נכנסים לחדר כל מספר דקות ויוצאים ממנו, וכך לאורך שעות רבות).

איזה גודל מזגן מתאים לממ"ד?

את גודל המזגנים בוחרים לפי שטחו של החדר ולפי מספר האנשים שצפויים לבלות בו. ההמלצה שלנו היא לקחת בחשבון 650BTU עבור כל מטר רבוע, אל זה להוסיף 500BTU עבור כל אדם שאמור לבלות שם. תוכלו לקרוא עוד במדריך שלנו לקניית מזגן

לדוגמה – חדר של 10 מטר רבוע, אשר אמור לארח שלושה אנשים, אזי נכפול 650 כפול 10, ולזה נחבר את המכפלה של 500*3. כלומר, 6500+1500 =  8000BTU לפחות!

מזגן מומלץ להתקין בבמד

מה הדגשים עליהם חייבים להקפיד בהתקנה?

על מנת שהחדר ישאר מוגן בעת הצורך, שכן זוהי המטרה המרכזית של הממ"ד, יש לעקוב אחר הנחיות פיקוד העורף, כאשר בהיבט של דגשים בהתקנה יש לשמור על ההנחיות הבאות:

  1. המזגן יותקן על קירות פנימיים בלבד.

  2. אין לקדוח בקיר חיצוני ובוודאי שלא לתלות מזגן עליו.

  3. יש להשתמש בהתקן ייעודי להתקנת מזגן בממ"ד.

  4. הצנרת שעוברת בעומקי הקיר חייבת להיות מבודדת.

  5. יש להתקין ברז ניקוד דו כיווני המאפשר לנטרל את מערכת הניקוז החיצונית בזמן חירום, כך שהמזגן יטפטף אל פנים הבית.

    * שימו לב כי יש עדיפות להתקנת מזגנים באמצעות התקני ממד שמיועדים לכך וקיבלו אישור מתאים.

מחיר של התקנה של מזגן בממד?

מחיר של התקנת מזגן בממד תלויה במצב החדר, ובעיקר בשאלה אם ישנה הכנה מוקדמת או לא.

כאשר יש הכנה מוקדמת אז מחיר ההתקנה צפוי להיות זהה לזאת של התקנה רגילה וינוע בין 550-900 ש"ח, כתלות במתקין ואורך הצנרת הדרוש.

כאשר אין הכנה להתקנת מזגן בממד אז המחיר צפוי להתייקר משמעותית ובפניכם ניצבות שתי אופציות: הראשונה, התקנה של התקן ייעודי למזגנים בתוך חדרי ממדים. התקנה שכזאת צפויה ליקר את ההתקנה בכ800-1200 ש"ח נוספים.

התקנת מזגן בחדר ממד עם הכנה מוקדמת

מאחר ובמדינת ישראל אנחנו חיים אז יש מי שכבר חשב על נושא התקנת המזגן בחדרי ממד, וכיום מרבית הקבלנים כבר מייצרים את ההכנה הדרושה לכך. לרוב, מדובר על התקן מיוחד באישור פיקוד העורף הכולל ברז נטרול לצינור הניקוד ואת הכנת התשתית הראויה עבור צינור הגז, החשמל והמים.

כאמור, ניתן גם לייצר הכנה בחדר בנוי באמצעות התקנים מיועדים, כגון התקן עומר שהוא מבין הנפוצים בתחום. הכנה מיוחדת לחדר קיים כמובן תייקר משמעותית את התקנת המזגן אך תשמור על החדר אטום גם למפגעים כימיים.

רכישת מזגן לממ"ד ב-Coolme

Coolme הינה רשת המזגנים המשתלמת בישראל. אצלנו תמצאו את המזגנים המתקדמים והאיכותיים ביותר במחירים מצוינים. כמו כן, אנחנו מעסיקים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שיסייעו לכם, יתנו לכם ייעוץ מקצועי ויענו על כל שאלה. אנחנו נוכל לענות לכם על שאלות הקשורות להתקנה בממד הפרטי שלכם, לסייע באיתור הדגם המומלץ ביותר ולתת לכם הנחיות להתקנה. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל מזגן מצוין, במחיר מעולה ועם שירות אדיב ומקצועי.

אולי יעניין אותך גם...

היתרונות של מזגני אינוורטר

גם אתם שומעים כל הזמן על מזגני אינוורטר ולא מבינים על מה מדובר? באנו לעשות לכם סדר בעיקרי הדברים! בשנים האחרונות גברה הדרישה למכשירים חסכוניים באנרגיה וידידותיים לסביבה, מה שהוביל

לקריאה נוספת >>
מזגן עילי מעוצב לסלון

מזגן עילי מעוצב

במהלך חודשי החורף, מזגנים יכולים להיות יותר מסתם מכשירי קירור – הם מכילים את המפתח ליצירת סביבה פנימית נוחה ומווסתת היטב. לדעת כיצד למנף אותם ביעילות בעונות קרות יותר יכול

לקריאה נוספת >>
סל קניות
close
× היי, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.