...

מדריך לקניית מזגנים

גם אם הגעת לכאן בלי טיפת ניסיון ברכישת מזגן, בעזרת השלבים הבאים התהליך יהיה פשוט, ברור ומהיר, לאחריו יהיה ברור לך איך לבחור מזגן שמתאים לצרכים שלך, הן מבחינת גודל, תקציב, תפוקת קירור וכוחות סוס.

איך בוחרים מזגן

התאמת גודל המזגן לגודל החדר

 

את המזגן הנדרש בוחרים לפי גודל החדר שאותו צריך לקרר / לחמם .
העזרו במחשבון שלנו על מנת להתאים בין גודל החדר לגודל המזגן (בכוחות סוס).

 

מחשבון למדידת גודל המזגן בכח סוס

רוחב החדר: 1 מ'
אורך החדר: 1 מ'
גודל החדר: 1 מטר מרובע
מזגן מתאים לחדר בגודל זה כ: 1 כ"ס

 

תפוקת המזגן נמדדת ביחידות של BTU/H  אך בעזרת המרה פשוטה ניתן לתאר את גודל המזגן לפי כוח סוס. המחשבון מכוון אותך למזגן שיתאים למידות החדר אך חשוב לציין שהחישוב נעשה בהתחשבות בגובה תקרה סטנדרטי.

 

מספר גורמים נוספים יכולים להשפיע על התאמת גודל המזגן, אם אינך בטוח/ה, שלח/י לנו הודעה ונשמח לעזור ולייעץ.

 

בחירת הקטגוריה של המזגן 

קיימים בשוק סוגים שונים של מזגנים, ובוחרים את המזגן לפי מיקום ההתקנה וכמות החללים שעל המזגן לקרר. 

 

מזגן עילי – המזגן הרגיל שכולנו מכירים. (עד 4 כוח סוס)

 


מזגן מיני מרכזי – מזגן אחד שממנו מפצלים תעלות אוויר למספר חדרים (החל מ-3.5 כוח סוס).


מערכת מולטי – מנוע חיצוני אחד שמחובר למספר יחידות פנימיות בתוך הבית (ניתן לחבר גם יחידות פנים עיליות וגם מרכזיות).

 

בחירת טכנולוגיה

  • מזגן בעל שני מצבים – און / אוף (On/Off) – הטכנולוגיה הסטנדרטית, המנוע החיצוני יכול להיות בשני מצבים בלבד – דלוק וכבוי, ואינו תלוי במהירות המאוורר שנבחרה ביחידה הפנימית.
  • מזגן בעל טכנולוגית אינוורטר (Inverter) – טכנולוגיה מתקדמת, המנוע החיצוני יודע לשנות את עוצמתו בהתאם למהירות (או מספר היחידות) שנבחרה בתוך הבית.

בעזרת טכנולוגיית האינוורטר, החיסכון בחשמל הוא ניכר מכיוון שהמזגן צורך חשמל בהתאם לתפוקת האוויר הנבחרת.

 

טכנולוגיית האינוורטר יכולה לתרום גם כאשר המזגן מותקן באזורים קרים במיוחד מכיוון שהשימוש במהירות נמוכה ביחידה החיצונית עוזר במניעת קיפאון של המנוע.

חשוב לציין כי מזגני אינוורטר הם לרוב יקרים יותר מאשר מזגני האון/אוף, אך גם יגיעו עם מספר אפשרויות וטכנולוגיות נלוות שלא תמיד יהיו קיימות במזגנים הרגילים.


* מערכות מולטי הם תמיד בטכנולוגיית אינוורטר – אם מופעלת יחידה פנימית אחת בלבד, המנוע פועל בתפוקה של מזגן בודד. כאשר מופעלות מספר יחידות בו זמנית, המנוע פועל בהתאם.

 

בחירת מזגן עם דירוג אנרגטי גבוה

כיום יש לנו כצרכנים נבונים הרבה יותר שליטה על יעילותו של המכשיר החשמלי וגם מזגנים בעלי דירוג אנרגטי גבוה ניתן למצוא בקלות.

 

מזגן בעל דירוג אנרגטי A הוא החסכוני ביותר מאחר והוא בעל יעילות תפוקת החשמל הגבוהה ביותר. מנגד, מזגן בעל דירוג אנרגטי G הוא הבזבזן ביותר. כפי שניתן להבין דירוג אנרגטי שמתקרב ל-A יהיה בעל יעילות תפוקה גבוהה מזה של מזגן שנושק ל-G.

 

במרבית המקרים מחיר של מזגנים לא משתנה דרמטית בין דרגה אחת למשנתה ולכן כדאי לבדוק את המזגן בעל הדירוג האנרגטי הגבוה ביותר עבור הקטגוריה שבחרתם.

 

בחירת מזגן מומלץ של חברה אמינה

היצע המזגנים בשוק הוא נרחב מאוד וקל ללכת לאיבוד. לא לדאוג!


חשוב להבין כי קיימות מספר חברות ורובן מייבאות מזגנים המיוצרים בסין. חלק מהחברות מייצרות את מזגני המיני מרכזי שלהן בישראל. בכל אופן, כל חברה מציעה מספר סדרות שונות עבור כל קטגוריה, הסדרות מייצגות את הטכנולוגיות הקיימות במזגן (5-7 מהירויות, שליטה בWiFi, טכנולוגית ניקוי עצמי וכו'..), את מספר שנות האחריות ואת רמת המחיר של הסדרה.


ניתן להיכנס לכל סדרה באתר ולראות את פירוט הטכנולוגיות הקיימות בכל גדלי המזגנים. כמו כן, תמיד נרצה לבחור מזגן שמציע את מספר שנות האחריות המקסימלי שניתן לקבל על מנת להבטיח כי נקבל שירות מהחברה במקרה של תקלה.

 

בכדי להקל על תהליך ההשוואה, נמליץ לסנן בחנות את המזגנים לפי כוח סוס ואז לבחור את טווח המחירים המתאים לך.

 

בחירת מזגן עם אלמנטים עיצוביים

בעבר הלא רחוק מזגן היה מוצר פונקציונלי בלבד, ללא דגש עיצובי ובטח ללא אפשרויות בחירת צבע כמו שיש לנו היום. יחד עם זאת, ניתן לבחור מזגן דק ומינימליסטי שלא רק שלא יפגע בעיצוב החדר אלא יהווה פריט עיצובי נוסף.

 

לכן, אם המראה של חלל החדר שלכם מוקפד מאוד, שומר על מראה עיצובי מסוים אז תדעו שיש באפשרותכם לבחור מזגן בצבעים שונים ובגדלים שונים.

 

מזגן שקט או לא?

אחת הבקשות הנפוצות ביותר של לקוחות היא קנייה של מזגן שקט מומלץ. אז כמובן שיש מזגנים שקטים יותר מאחרים ובמרבית המקרים זה יתבטא במחיר, אם כי לא תוספת של אלפי שקלים.

 

אם רעש מוציא אתכם משלוותכם אז כדאי לבחור במזגן שמתאים למימדי החדר (ולא מזגן חזק מדי שכן הוא ייטה להרעיש יותר). כמו כן, כדאי להתייעץ במעמד הקנייה עם המוכר בחנות או איתנו בטלפון ולשאול באופן נקודתי על הדגם אותו בחרתם והאם מדובר במזגן חרישי או לא, מבטיחים לתת תשובה המבוססת על ניסיון.

 

מחיר של מזגן שיתאים לכיס שלך

איך ניתן לסיים מדריך לקניית מזגן מבלי לדבר על המחיר? מחיר של מזגן ינוע בין מאות בודדות של שקלים למזגן 1 כוח סוס ויגיע עד עשרות אלפי שקלים למערכות מולטי מסועפות ומתקדמות.

 

בסופו של יום מחיר מזגן הוא נגזרת של כל המשתנים שציינו למעלה. כאשר אתם עתידים לשלם יותר על מזגנים של חברות מומלצות, מזגנים בעלי תפוקה גבוהה יותר, טכנולוגיות חדשניות יותר, אחריות ארוכה יותר וכמובן שירות ואמינות.

 

אז אם קראתם את כל זה ועדיין לא החלטתם איזה מזגן מומלץ עבורכם אז אנחנו יותר מנשמח לסייע. נדגיש כי אנחנו עובדים עם כל חברות המזגנים ומספקים מחירים מעולים עבור כולם, אך יותר מכל חשוב לנו לתת לכם מוצר מצוין, שיתאים עבורכם וישרת אתכם נאמנה.

 

לכל שאלה אנו זמינים ונשמח לייעץ ולעזור!

תתחדשו!

טיפים מהמומחים
סל קניות
close
× היי, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.