...

איך מחשבים צריכת חשמל למזגן?

חישוב צריכת חשמל מזגן

צריכת החשמל של המזגן תלויה בסוג המזגן, בדרגת היעילות האנרגטית שלו, בטכנולוגיה שלו וביכולתו להשהות את עצמו לפרקים. כמו כן היא תלויה במשך הזמן שבו המזגן עובד, בגודל החדר וברמת הבידוד של המבנה.

כשרוכשים מזגן חשוב לשים לב להספק החשמל ולסימון האנרגטי שלו.

בכל הנוגע להספק החשמל של המזגן ולצורך שימוש נבון וחסכוני בו – נזכור לתת עדיפות לבדיקת הספק החשמל יותר מאשר לבדיקת כוח הסוס (כ"ס) שלו, שהוא אמצעי למדידת העוצמה של המדחס והמנוע, או לבדיקת ה־BTU שלו, שהוא אמצעי למדידת תפוקת הקירור והחימום.

 

מה צריך לדעת לפני שמוציאים את המחשבון

בחדרים או בחללים קטנים נסתפק במזגן 1 כוח סוס וצריכת החשמל שלו תהיה נמוכה. חדרים או חללים גדולים יותר יזדקקו לעוצמת כ"ס 2 או יותר וצריכת החשמל של המזגן תהיה גבוהה יותר ביחס להספק שלהם.

הספק חשמלי נמדד בוואט או בקילוואט. כדי לחשב את צריכת החשמל במזגן יש להכפיל את ההספק במספר שעות העבודה שלו. מזגנים חסכוניים בחשמל הם מזגנים שמווסתים את עוצמת המיזוג שלהם כמו מזגנים שעובדים בטכנולוגיית אינוורטר, וזאת משום שהם משהים את עצמם כאשר הטמפרטורה בחדר מגיעה לדרגה שהוגדרה למזגן.

הסימון האנרגטי של המזגן קובע את מקדם היעילות האנרגטית שלו ומצוין באותיות A עד G. האות A מציינת יעילות אנרגטית גבוהה וכן חיסכון בצריכת חשמל והאות G מציינת יעילות אנרגטית נמוכה וצריכת חשמל גבוהה. הקפידו לרכוש מזגן שהיעילות האנרגטית שלו תהיה קרובה ככל האפשר לאות A.

 

איך מחשבים צריכת חשמל למגזן

 

איך נבחר את המזגן המתאים בהתחשב בצריכת החשמל?

הספק החשמל הדרוש לעבודת המזגן ביחס לכוח, לתפוקה וליעילות האנרגטית שלו הם שיקולים חשובים שיכוונו אותנו בעת רכישת מזגן. בחירה לא נבונה של מזגן והתקנתו במקום לא מדויק בבית עלולות לפגוע ביעילותו. אז איך נבחר את המזגן המתאים לנו? נענה על השאלות הבאות:

• מה גודל החלל או החללים שאנו רוצים למזג?
• מהי רמת הבידוד בחללים אלה?
• מהם התנאים האקלימיים באזור מגורנו בעונות החמות והקרות?
• כמה זמן המזגן צפוי לעבוד לאורך שעות היממה.
התשובות לשאלות הללו יסייעו לנו לרכוש את המזגן המתאים לצרכים שלנו.

 

צריכת חשמל מזגנים עיליים

מזגנים עיליים הם מזגנים המותקנים בכל חדר בנפרד והשימוש בהם מאפשר גמישות רבה והתאמה אישית של הטמפרטורה בהתאם לצרכים האישיים של כל אחד מבני הבית. הספק חשמל של מזגנים עיליים נע בין 800 ל־3,100 ואט והם מאפשרים חיסכון סביר בעלויות חשמל. המזגנים העיליים קולטים חום וקור מהסביבה ואלה משמשים לחימום או לקירור החדר. הם מפזרים חום או קור ביעילות ובמהירות, ידידותיים לשימוש ובטוחים להפעלה. מנגד, המזגנים העיליים עלולים להרעיש ולהפריע לשנת הלילה ויכולים לייבש את החדר בחורף או לפזר קור ממוקד בקיץ, דבר שלעיתים מפריע לאנשים הרגישים לכך.

 

צריכת חשמל מזגן אינוורטר

טכנולוגיית אינוורטר שולטת בפעולת המדחס בהתאם לטמפרטורת החדר ומאפשרת צריכת חשמל חסכונית ויעילה. מזגן אינוורטר מאפשר להגדיר מראש את הטמפרטורה הרצויה בחדר. הוא פועל כך שמנגנון ההפעלה שלו משהה את עצמו כשהוא מגיע לטמפרטורה שהוגדרה וחוזר לפעול כשחל שינוי במידות החום או הקור בחדר. טכנולוגיה זו נעשית יותר ויותר מבוקשת כיום בארץ ובעולם. חסכנותה של הטכנולוגיה בצריכת החשמל בשילוב עם הספק ההפעלה ועוצמת המיזוג שלה הציבו את מזגני האינוורטר בראש טבלת המזגנים החסכוניים. אין ספק שצריכת החשמל של האינוורטר היא היעילה ביותר בשוק.

 

צריכת חשמל מזגן מיני מרכזי

הספק חשמל של מזגנים מפוצלים נע בין 1,000 ל־4,900 ואט. המזגנים המפוצלים מורכבים מכמה יחידות מפוצלות. כל יחידה משמשת כמה חדרים בבית. המזגנים המיני מרכזיים (מפוצלים עם תעלות אוויר) מתאימים לדירות קטנות או בינוניות ומשמשים את כל הדירה בעת ובעונה אחת. פעולתם של המזגנים המפוצלים היא שקטה ביחס למזגנים העיליים, ומיקומם בבית מאפשר יותר גמישות בעת ההתקנה.

המזגנים המפוצלים דורשים הספק ועוצמה מוגברים כדי למזג ביעילות ובאופן מיטבי בתים וחללים גדולים. מן הסתם צריכת החשמל של מזגן מיני מרכזי או מפוצל היא גבוהה יותר מצריכת החשמל של מזגנים עיליים, וכדי שהם ימזגו את הבית ביעילות ויאפשרו לנו לחסוך בהוצאות החשמל, מומלץ ורצוי שנשתמש בהם ביעילות ובתבונה.

 

איך נחשב את צריכת החשמל של המזגן?

לחישוב צריכת החשמל של המזגן עלינו לדעת מהו ההספק החשמלי שלו ומה משך העבודה שלו בזמן נתון (קילוואט לשעה או קוט"ש) ומהו התעריף של חברת החשמל בהתאם לרמת מתח החשמל בבית שלנו, לעומס המערכת ולזמן הצריכה.

ניעזר בנוסחה הבאה:
(צריכת קוט"ש X מספר שעות העבודה) X התעריף לשעה = צריכת החשמל של המזגן.

חישוב צריכת חשמל

 

איך נוכל לחסוך חשמל בהפעלה יעילה של המזגן?

נוודא שקירות הבית, הרצפה והתקרה מבודדים די הצורך. חללים שאינם מבודדים מבחינה תרמית מגדילים את צריכת החשמל גם בקיץ וגם בחורף; נסגור היטב את החלונות והדלתות בחדרים הממוזגים.

תנועה מוגברת של האוויר הממוזג מובילה לאיבוד אנרגייה ומגדילה את צריכת החשמל; נמזג רק את החללים שאנו שוהים בהם – אין טעם להפעיל את המזגנים או את יחידות המיזוג בחדרים שאינם בשימוש; נגדיר את דרגת הטמפרטורה הרצויה והסבירה בבית. די בצריכת חשמל של 23 מעלות בקיץ ו־25 מעלות בחורף למיזוג יעיל וחסכוני של הבית.

נזכור שכל מעלה מעל או מתחת למידה המומלצת מעלה את צריכת החשמל ומייקרת את השימוש בו; ננקה בקביעות, בקפדנות ולעיתים תכופות את המסננים של המזגן ונשמור על סביבה בריאה לטובת כל בני הבית; נכבה את המזגן כשאנו יוצאים מהבית ונצמצם את פעולתו בימים שבהם הטמפרטורה נוחה.

כך ניהנה מעבודת מזגן טובה ויעילה לאורך שנים רבות ונחסוך בצריכת החשמל ובהוצאות החשמל.

המלצה למזגנים עיליים חסכוניים בחשמל

אולי יעניין אותך גם...

היתרונות של מזגני אינוורטר

גם אתם שומעים כל הזמן על מזגני אינוורטר ולא מבינים על מה מדובר? באנו לעשות לכם סדר בעיקרי הדברים! בשנים האחרונות גברה הדרישה למכשירים חסכוניים באנרגיה וידידותיים לסביבה, מה שהוביל

לקריאה נוספת >>
מזגן עילי מעוצב לסלון

מזגן עילי מעוצב

במהלך חודשי החורף, מזגנים יכולים להיות יותר מסתם מכשירי קירור – הם מכילים את המפתח ליצירת סביבה פנימית נוחה ומווסתת היטב. לדעת כיצד למנף אותם ביעילות בעונות קרות יותר יכול

לקריאה נוספת >>
סל קניות
close
× היי, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.