...

מערכת VRF – מהי והאם מומלצת

מערכת vrf

בקיץ הישראלי, מזגן חזק הוא מציל חיים ממש. אבל האמת היא שקשה לכוון מזגן רגיל לטמפרטורה נעימה בצורה קבועה, במיוחד כאשר החדר מכיל יותר מאדם אחד עם רגישויות שונות לקור ולחום. מרביתנו התרגלנו לראות את המצב הזה בתור עובדת טבע שאי אפשר לעשות שום דבר נגדה, אבל האמת היא שיש פתרון אלגנטי ויעיל לתנודות בטמפרטורת החדר הממוזג: מערכת VRF, המכונה גם מערכת מולטי אינוורטר.

כיצד מווסת מזגן רגיל את הטמפרטורה בחדר?

מזגנים "רגילים" פועלים בעזרת מנוע שיודע להפעיל את המדחס שלו בעוצמה אחת ויחידה. ניתן לבחור את עוצמת הפעולה של המדחס בעת קניית המזגן על מנת שתתאים לגודל החדר, סוג החלל ומספר האנשים הצפויים לשכון בו – אולם לכל מזגן ישנה עוצמה אחת ויחידה. על מנת לווסת מעט את עוצמת הקירור בחדר, אנו יכולים להורות למזגן לאיזו טמפרטורה להביא את האוויר בחדר, אולם גם אפשרות זו איננה משנה את עוצמת המדחס. במקום זאת, המזגן פועל במלוא העוצמה עד שהתרמוסטט המותקן בו מורה לו כי אוויר החדר הגיע לטמפרטורה המבוקשת, ואז נכבה. הוא יחזור לעבוד – שוב במלוא העוצמה – כאשר התרמוסטט יזהה שהחדר התחמם שוב לטמפרטורה גבוהה באופן משמעותי מהמבוקש.

התוצאה: טמפרטורה משתנה בחדר, שהיא לעתים גבוהה מדי ולעתים נמוכה מדי, בנוסף לפעולה בזבזנית באנרגיה ובעקבותיה חשבון חשמל גבוה מכפי שהכרחי.

מזגן VRF עושה את זה אחרת!

הייחוד של מזגן VRF הוא שהמזגן מצויד בטכנולוגיית נפח קירור משתנה, ומכאן שמו – Variant Refrigerant Flow (VRF) מדובר במזגן בעל מדחס מסוג אינוורטר, טכנולוגיה המאפשרת לו לשנות את תפוקת הפעילות שלו בין 10% ל-100% מעוצמתו. כאשר אנו מגדירים את טמפרטורת היעד עבור מזגן VRF, המנוע איננו נוקט באותה אסטרטגיה של קירור ואז חימום סביב הנקודה הרצויה, אלא מחשב בדיוק את עוצמת הקירור הנדרשת מהמנוע על מנת לפעול באופן קבוע ומתמשך כך שהטמפרטורה תישאר קבועה ומדויקת בנקודה שבה הגדרנו עבורו.

התוצאה: טמפרטורה נעימה וקבועה בחדר, וחיסכון משמעותי באנרגיה ובעלויות החשמל.

האם מזגן VRF מתאים לכל אחד?

מזגן VRF הוא יעיל ואפקטיבי יותר ממזגן רגיל, ובכל זאת לא כל אחד יבחר דווקא במזגן זה. החיסרון העיקרי במזגן VRF הוא העלות הראשונית – הן המזגן עצמו והן ההתקנה עלולים להיות יקרים יותר מאשר מזגנים פשוטים וקטנים יותר. כאן השיקול הוא עניין של חשבון פשוט: מאחר ומזגן VRF עמיד יותר וחסכוני יותר בחשמל, עלינו לחשב עד כמה המזגן מתאים או נחוץ בחלל שאותו אנו מעוניינים לקרר, ומתוך כך נגלה האם המזגן יחזיר את ההשקעה בו עם הזמן, ואף יחסוך לנו בעלויות לטווח הרחוק.

טורנדו מולטי אינוורטר

היתרונות של מזגן VRF

  • שמירה על טמפרטורה קבועה: יוצרת אטמוספירה נעימה יותר בחלל, מדויקת לצרכים וההעדפות האישיים שלכם.
  • אפשרות להתקין מערכת אחת שתקרר את כל הבית: מערכת VRF עובד נהדר בתור מזגן מרכזי, מאחר ועל כל יחידת עיבוי (גוף המזגן, זה שבו ממוקם המנוע) ניתן להתקין כמה יחידות אידוי שנרצה. הדבר חוסך עלויות התקנה, שומר על אסתטיות רבה יחסית לשימוש ביחידת עיבוי נפרדת לכל חדר, והכי חשוב: מאפשר לקבוע טמפרטורה קבועה ונעימה באופן נפרד לכל חדר, כך שכולם יהיו מרוצים ולכל אחד יהיה נעים במקום שלו.
  • חיסכון ביחידות חיצוניות: מאחר ויחידה חיצונית אחת יכולה להתחבר למספר גדול של יחידות אידוי בכל חדר, ניתן לקרר או לחמם את הבית כולו בעזרת מזגן אחד בלבד. יתרון זה משמעותי במיוחד למי שמנסה לשמור על אסתטיות של הבית, או לדיירים בבניינים משותפים שבהם קיימות הנחיות והגבלות לגבי מספר היחידות החיצוניות שכל דירה רשאית להתקין על קיר הבניין.
  • עמידות ואמינות: מאחר ומזגן VRF איננו מוצר שגרתי שמיוצר על ידי כל חברה ובכל מחיר, תוכלו להיות בטוחים שכאשר אתם רוכשים מזגן מסוג זה מדובר במזגן איכותי וחזק, שנועד לעמוד בעומס עבודה גבוה ולהמשיך לתפקד לטווח הארוך בלי תקלות ובלי לראות טכנאי.
  • ידידותי לסביבה: המאפיין הבולט ביותר של מזגן VRF הוא החיסכון באנרגיה, מאחר והוא פועל באופן רציף ואיננו מאפשר לחלל החדר להתחמם מחדש לפרקים. חיסכון באנרגיה חשוב לא רק לכיס שלנו, אלא לאיכות הסביבה ככלל.

אולי יעניין אותך גם...

היתרונות של מזגני אינוורטר

גם אתם שומעים כל הזמן על מזגני אינוורטר ולא מבינים על מה מדובר? באנו לעשות לכם סדר בעיקרי הדברים! בשנים האחרונות גברה הדרישה למכשירים חסכוניים באנרגיה וידידותיים לסביבה, מה שהוביל

לקריאה נוספת >>
מזגן עילי מעוצב לסלון

מזגן עילי מעוצב

במהלך חודשי החורף, מזגנים יכולים להיות יותר מסתם מכשירי קירור – הם מכילים את המפתח ליצירת סביבה פנימית נוחה ומווסתת היטב. לדעת כיצד למנף אותם ביעילות בעונות קרות יותר יכול

לקריאה נוספת >>
סל קניות
close
× היי, איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.